Kategoriler
 • En Çok Satılanlar

  Bel Korse

  Bel Korse
  Bel Korse

              Kadınların en büyük tutkularından biri zayıf olmaktır. Hem zayıf olmak hem de vücut hatlarının güzel gözükmesidir. Bu ideal ölçülere birçok nedenden ötürü sahip olamayabilirler, bazen yardımcı materyallere ihtiyaçları vardır. Bunlardan birisi de korselerdir.

              Son yıllarda birçok korse türü çıkmıştır. Sadece beli saran korselerden başlayıp tüm bedeni saran korselere kadar çeşitler mevcuttur. En çok bilinen bel korsedir. Bel korse, sadece beli saran bel kısmının pürüzsüz hale getiren bazen bir beden veya iki beden daha zayıf gösteren korselerdir. Bel korse seçimlerinde ilk dikkat edilmesi gereken şey korsenin uygun ölçüye göre alınmasıdır. Uygun ölçü nasıl olmalıdır?

              Uygun ölçü; bedene uygun seçim yapılmasıdır. Korse ölçüleri genellikle bedenin alt kısmı yani pantolon ya da etek beden ölçüsüne göre yapılmaktadır. Pantolon ölçüsü bazen yanıltabilir ancak etek ölçüsüne yani eteğin bedenine uyan bel ölçüsü alınarak bel korsesinin seçiminin yapılması en doğrusudur. Korseyi alırken daha zayıf göstermesi isteniyorsa bir ve ya iki beden küçük alınması doğru olacaktır. Ancak daha zayıf gözükmek adına kişiyi rahatsız edecek darlıkta korse almak doğru değildir. Aksi taktirde bu kişiyi rahatsız edecek ve bel korsesini hemen çıkarmak isteyecektir.

              Bel korsesinin aşırı dar seçilmesi kişinin içi organlarını dahi rahatsız edecektir. İnatla dar korseyi kullanmaya devam edenler ise sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalacaktır. Uygun seçimlerle bel korsesi bel karın kısmını toplayarak daha derli toplu bir vücut hattının görülmesine yardımcı olacaktır. Doğru seçimle daha düzgün bir yapıya kavuşabilirler.