Kategoriler
 • En Çok Satılanlar

  Dansçı Kostümü

  Dansçı Kostümü

  Dans Ve Kostüm

              Kostümlerin hayatımızda önemli yerleri vardır. Küçük yaştan itibaren bir gösteri sırasında dahi o rolün kostümünü giymek hem role daha hızlı adapte olunmasını sağlar hem de işini daha iyi yapılmasını. Canlandırılan her mesleğin kendisine ait olan bir kostümü bulunmaktadır. Dansçı kostümü de bunlardan birisidir. Dans ederken daha rahat ve atik dans etmek için ayrıntıları olan bir kostüm türüdür.

              Kişi dans sırasında figürlerini daha rahat sergilemesi için kolların ve bacakların bulunduğu yerlerin tasarımı diğerlerine göre daha farklıdır. Böylelikle dans ederken aktif ve rahat dans etmesini sağlayacaktır. Bu bağlamda dansçı kostümü diğer kostümlere göre de daha ilgi çekici olarak tasarlanmıştır. Işıltılı ve parlak olarak tasarlanması da sergilenen dansı daha güzel olmasını sağlayacaktır. Bayanların dansçı kostümü sergiledikleri danslara göre de farklı kostümler içermektedir. Çünkü dans türü kostümü de etkiler ve buna göre bir kostümün kullanılması gerekmektedir. El, kol, bacak gibi bölümlerin kostümde farklı tasarımların kullanılması dansın çeşidine bağlıdır.

              Yöresel olan dansların kostümü de aynı şekilde kostümü o yörenin gelenek ve göreneklerine göre tasarlanmıştır. Her bölgenin farklı kültürü olması dans konusunda da çeşitlilik anlamına gelmektedir. Bunlara bağlı olarak farklı kostüm seçenekleri de sunulmaktadır. Dansın rahat sergilenmesi her anlamda önemli olduğu gibi kostümün de göze çarpması ve ilgi çekici olması da bir o kadar önemlidir. Ortaya güzel bir dans performansı çıkarmak için gereken şartlardır.

  Sırala: