Kategoriler
 • En Çok Satılanlar

  Kırbaç

  Kırbaç

  Kırbaç 

              Kırbaç, genellikle sopa gibi sert bir cismin ucuna ip veya sırım gibi esnek ve hareketli malzemeler iliştirilerek yapılmış kontrol araçlarına verilen isimdir. Yıllar boyunca kırbaçlar, hayvanların eğitimi ve kontrol edilmesi, insanların cezalandırılması, dini gerekçelerle kendi canını yakma ve Sad mazoşist cinsel ilişki esnasında kendinin ya da partnerinin canını yakma amacı ile kullanılmıştır. Ancak günümüzde kırbaç kullanımı bir merak unsuru olmuştur. İnternet alışverişi bu ürünün satışlarının artmasına olanak sağlamıştır. Son dönemlerde popülaritesi yüksek olan "Grinin Elli Tonu" filmi ile kırbaç kullanımına duyulan merakı arttırmıştır. Acı hissetmenin yanı sıra aşırıya kaçılmadığı müddetçe çiftlerin haz duyma amacıyla kullandıkları bir araçtır.

              Online marketlerde genellikle paket halinde satılan bu ürün, at kırbacı ve uzun deri püsküllü kırbaç olarak ikiye ayrılmaktadır. Tüy, zar ve kelepçe gibi tamamlayıcı ürünler ile birlikte satışa sunulan kırbaçlar farklı renk ve süsler ile çeşitlilik gösterir. Kırbaç seçiminde özellikle hangi amaçla kullanacağımızı iyi bir şekilde analiz etmemiz gerekir. Eğer iki taraf bu tür oyunlardan, sertliklerden hoşlanıyor ise, bunu birbirlerinden talep ediyorlarsa ve rahatsızlık duymuyorlar ise o çift için kırbaç kullanımı normaldir ve bu şartlar altında cinsel fantazidir.

              Cinsel fantazilerin geneline bakıldığı zaman ufak aşk oyunları ile birlikte fiziksel ve duygusal bazı şiddet unsurlarının içinde olduğu görülür, ancak aşırıya kaçmamak ilişkileri zedelememek ve sağlık açısından bakıldığı zaman büyük önem teşkil etmektedir.