Kategoriler
 • En Çok Satılanlar

  Pijama Takım

  Pijama Takım

  Pijama Takım

              Gece uyumak için kullandığımız pijama takım, gecelik gibi giyim eşyalarımızı seçerken cildimize nefes aldıran ve uyku esnasında bizi rahatsız etmeyecek kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat etmeliyiz. Mevsimsel olarak seçeceğimiz ürünlerde de yazın serin tutacak kışın ise sıcak tutacak ama çok kalın olmayacak hafif ürünleri sağlık açısından tercih ediyor olmayız. Vücudunuzu çok fazla sıkan ürünlerde uyurken rahatsız edebilir ve sağlıksız olabilir.

              Sağlık yönünden kumaş türüne dikkat edeceğimiz pijama takım gibi ürünlerde, bir yandan da özellikle bayanlar için görünüşü de önemlidir. Uyurken bile tercih edilen bayan kıyafetleri genelde şık olmak istenilen ve bu doğrultuda tercih edilen ürünlerdir. Çünkü sabah kalktığımızda kendimizi iyi hissetmek isteriz. Bu yüzden de uyku kıyafetlerimize de özen gösteririz.

              Pijama takım şık olmalı, kaliteli kumaşlardan üretilmiş olmalı ve ayrıca rahat olmalıdır. Vücut yapınıza ve mevsim koşullarına uygun olan ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Genelde de öncelik her zaman rahat oluşundadır. Özellikle bol kesim ürünler tercih edilir ki rahat hareket imkânı sağlasın ve gece uyurken rahatsız etmesin diye.

              Yazlık uyku kıyafetlerinde genelde kolsuz veya kısa kollu üstler, şortlar tercih edilmektedir. Daha ince dokulu kumaşlar kullanılmaktadır. Kışlık ürünlerde ise vücut ısısını koruyan termal ürünler kullanmak daha sağlıklı olacak ve daha sıcak tutacaktır. Daha sıkı dokunmuş kumaşlar tercih edilirken, kumaşların terletmiyor olması da hasta olunmaması için önemlidir. Bu yüzden hangi mevsim olursa olsun vücut ısısını çok değişmeyen ürünleri kullanmalıyız.

  Sırala: