İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Faydalı Bilgiler

Atatürk’ün En Sevdiği 10 Şarkı

Atatürk’ün En Sevdiği 10 Şarkı
+ - 0

Atatürk’ün birçok sevdiği şarkı bulunmakta ve bu şarkılar Atatürk’ü seven milyonlarca kişi tarafından her daim merak edilmektedir. Atatürk’ün müziğe ve sanata verdiği önem, herkes tarafından bilinmektedir. Atatürk’ün en sevdiği 10 şarkı, Atatürk’ün en sevdiği şarkı, Atatürk’ün sevdiği şarkılar konularının, bu konu başlıklarının internette sürekli aratıldığını görüyoruz. Kimseye Etmem Şikâyet şarkısı, Mani Oluyor ve Havada Bulut Yok şarkılarının Müzeyyen Senar’ın bestelerinin Atatürk’ün en sevdiği 3 şarkı olduğunu belirtelim.

Atatürk’ün en sevdiği 3 şarkı dışında diğer sevdiği 7 şarkı da yaygın olarak bilinmektedir. Dayler Dayler Safiye Ayla, Cana Rakibi Handan Müzeyyen Senar, Aliş’imin Kaşları Kara Safiye Ayla, İzmir’in Kavakları Müzeyyen Senar şarkıları da Atatürk’ün en beğendikleri arasındadır. Şahane Gözler Müzeyyen Senar, Sigaramın Dumanı Müzeyyen Senar, Asker Yolu Beklerim Müzeyyen Senar şarkıları Atatürk’ün en çok sevdiği 10 şarkı listesindedir. Bu şarkıların isimleri albümde toplanmış, Atatürk’ün sevdiği şarkılar albümünde insanlara sunulmuştur. Bazı kaynaklarda farklı şarkı isimleri geçebilmektedir.

Atatürk’ün En Sevdiği Şarkı Hangisi?

Atatürk’ün en sevdiği şarkı hangisi konusunda farklı sitelerde farklı kaynaklarda değişik şarkı isimleri geçebilmektedir. Atatürk’ün en sevdiği şarkı hangisi sorusuna verilecek cevap kesin olmasa da Vardar Ovası şarkısının birçok kaynakta ilk sırada yer aldığını belirtmek gerekir. Sarı Zeybek, Safiye Ayla Yanık Ömer, Özay Gönlüm Sobalarında Kuru da Meşe Yanıyor Efem, Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa, Safiye Ayla Yemen Türküsü, Köroğlu Solağı, Mızıka Çalındı Düğün mü Sandın şarkıları Atatürk’ün favorilerindendir.

Atatürk’ün En Sevdiği Şarkı

Atatürk’ün en sevdiği şarkılar listesi bazı kaynaklarda değişse de geçen şarkı isimleri Atatürk’ün sevdiği tüm şarkı isimleridir. Atatürk’ün en sevdiği 10 şarkı yukarıda açıklanmıştır. Ek olarak Mızıka Çalındı Düğün mü Sandın, Mehrali Bey Ağıtı, Çökertme Türküsü, Viola & Kanun şarkıları Atatürk’ün en sevdiği şarkı listesinde yer alan isimlerdendir. Atatürk’ün en sevdiği şarkı birçok kaynakta Vardar Ovası şeklinde geçmektedir.

Atatürk’ün En Sevdiği Şarkılar

Atatürk’ün en sevdiği şarkıların genelde iki sanatçıya ait olduğunu, çoğunluğunun Müzeyyen Senar, Safiye Ayla’ya ait olduğu görülmektedir. Atatürk’ün en sevdiği şarkılar bu yazıda açıklanmıştır, farklı birçok şarkı ismi geçmektedir. Bunun nedeni kaynakların farklı şarkı isimlerini belirtmesidir. Vardar Ovası, Atatürk’ün en sevdiği şarkı olarak bilinir.

Atatürk’ün En Sevdiği Şarkı Sözleri

Atatürk en sevdiği şarkıları yazıda belirttik. Atatürk’ün en sevdiği şarkı sözleri de birçok kişinin merak ettiği konular arasındadır. Mayadağ’dan kalkan kazlar, al topuklu beyaz kızlar şeklinde başlayan Vardar Ovası şarkısı Atatürk’ün en çok sevdiği şarkı sözlerindendir. Müzeyyen Senar’ın şarkısı Vardar Ovası sözleri Atatürk’ün en beğendiği şarkı sözlerindendir. Bu şarkı dışında Aliş’imin Kaşları Kara, Yanık Ömer, Vardar Ovası, Yemen Türküsü, Cana Rakibi Handan Edersin şarkılarının da sözlerinin Atatürk tarafından beğenildiği birçok kaynakta belirtiliyor.

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun ?