İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Faydalı Bilgiler

Cinsel Yaşama Can Veren 20 Süper Afrodizyak

Cinsel Yaşama Can Veren 20 Süper Afrodizyak
+ - 0

Ünlü psikoterapist Cem Keçe, cinselliğin beyinde başladığını ve beyinde bittiğini söylemektedir. İnsanlar eski çağlardan beri çeşitli malzemelerin cinsel performansı artırdığını söylemektedirler. Bu konu üzerinde birçok araştırma yapılmış ve bazı sonuçlar elde edilmiştir. Bazı maddelerin, afrodizyaklar da dahil olmak üzere cinsel yaşamı olumlu yönde etkilediği ortaya çıkmıştır.

Afrodizyak Nedir, Ne İşe Yarar?

Cinsellik alanında konuşulmayan konuları çarpıcı bir şekilde gündeme getiren Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, Afrodizyak anlamı ve cinsel hayata etkileri konusunda birtakım önemli ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Afrodizyakları genel olarak cinsel gücü artıran maddeler olarak ifade eden Keçe, sözcüğün kökenlerinin Yunanca olduğunu söyledi. Anlatılanlara göre Aşk Tanrıçası Afrodit’in, her gece beraber olduğu erkeklere, cinsel gücü artıracak karışımlar vermektedir. Afrodizyak kelimesinin bu efsaneden geldiğini belirten Keçe, kadim çağlardan bu yana insanların bu tarz ihtiyaçları olduğunu dile getirdi.

Farklı kültürlerde insanlar, çeşitli yiyecek ve içecekler ile cinsel etkilerini artırmaya çalıştıklarını ve bu amaçla ilaçlar, iksirler hazırladıklarını dile getiren Keçe, bazı gıdaların sırf cinsel organlara benzedikleri için, bazılarının da deneme yanılma yönüyle afrodizyak niyetine kullanıldığını belirtti. Özellikle de doğu coğrafyalarının afrodizyak konusunda öncü olduklarını söyleyen Keçe, Anadolu tarihinde de afrodizyak konusunun oldukça fazla gündemde olduğunu dile getirdi.

Afrodizyak Etkileri Nelerdir?

Birçok insan tarafından dile getirilen afrodizyakların etkisinin gerçek olup olmadığı tartışılmaktadır. Psikoterapist Keçe, bu konunun uzun yıllardan beri tartışma konusu halinde olduğunu ve bu tartışmanın halen devam ettiğini ifade etti. Afrodizyakların esrarengiz iksirler veya sihirli karışımlar olmadığına dikkat çeken Keçe, insanların tükettiği her besinin farklı faydaları olduğunu söyledi. Birtakım yiyeceklerin barındırdığı vitamin, mineral ve benzeri gibi öğelerin insan hormonlarına ve fiziğine direkt etki edebileceğini de dile getirdi.

Psikoterapist Keçe, “Bu durumda da cinsel organlarımız ve libidomuz doğrudan ya da dolaylı olarak etkilenmektedirler. Birtakım afrodizyaklar cinsellik konusunda etki yaparak cinsel isteğin artmasını sağlarlar. Bazıları da cinsel organlara giden kan akımını artırıcı rol oynarlar.” dedi. Psikoterapist Cem Keçe şöyle söyleyerek devam etti: “Afrodizyak, vücudumuz için hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkileyici bir rol oynar. Bu konuda yapılmış birçok bilimsel araştırma vardır. Afrodizyakların plasebo etkisi de bulunmaktadır.

 İnsan vücudunda gerçekleşen tüm ruhsal ve fiziksel olayların merkezinde beyin bulunmaktadır. Bu yüzden yediğimiz herhangi bir besinin cinsel gücümüzü artıracağını düşünmenin cinsel isteği artırmada önemli bir rol oynaması muhtemel. Dolayısıyla erken boşalma, iktidarsızlık, cinsel istekte düşüklük ve cinsel işlevlerde bozukluklar gibi cinsel problemlerin çözümünde de afrodizyakların etkisi olabilmektedir. Fakat insanın unutmaması gereken ilk şey, insanın en önemli cinsel organı da beynidir. Cinsellik konusu insanın en önemli organı beyninde başlar ve beyninde biter.”

20 Adet Süper Afrodizyak

İnsanların hangi besinlerin olumlu anlamda etki edeceği konusunda merakları vardır. Psikoterapist Keçe, uzun yıllar boyu yaptığı araştırmalar sonucunda cinsel yaşama can veren süper 20 Afrodizyak belirlemiştir. İşte belirlenen süper afrodizyaklardan bazıları:

•             Badem: İçerisinde çok fazla çinko besini bulundurduğundan dolayı cinsel performansı ve isteği artırır.

•             Kuşkonmaz: Histamin salımını yaparak uyku ve orgazm konusunda faydalıdır.

•             Avokado: B vitamini sayesinde enerji ve horman artışı sağlar. Dayanıklılığı da artırır.

•             Brokoli: C vitamini oldukça fazla barındıran sebze, kadınların libido konusunda artış yaşamasına vesile olur.

•             Şili biberi: Kapsaisin sayesinde kalp atışlarını düzenler ve endorfin salınımı yapar.

•             Çikolata: Çikolata içerdiği besinler sayesinde cinsellikten alınan zevkin sayısını artırır ve mutluluk katar.

•             Karanfil Tohumu: Hem koku olarak hem de gıda olarak kadınlarda ve erkeklerde cinsel anlamda oldukça faydalıdır.

•             Böğürtlen: Böğürtlenin suyu cinsel anlamda oldukça etkilidir. Şekerinden arındırılan böğürtlen vücut için yağ yakımı konusunda da faydalıdır.

•             Yumurta: Protein ve bolca B vitamini barındıran yumurta, insanların libidosunu ve enerjisini artırır.

•             Zencefil: Zencefil, insan vücudundaki dolaşıma faydalı olduğu için cinsel yaşam üzerinde de olumlu faydaları bulunan bir besindir.

Afrodizyakların Faydaları

Cinsel anlamda daha iyi ve daha güvenli bir performans sağlama konusunda afrodizyakların faydaları oldukça fazladır. Hem vücut sağlığı için hem de cinsel yaşamdaki performans için bu besinleri tüketebilir ve daha güzel performanslar elde edebilirsiniz. Psikoterapist Keçe’nin hazırladığı bu liste sayesinde cinsel anlamda daha güçlü ve daha istekli olabilirsiniz.

Aşağıda verilen yiyeceklerin cinsel anlamda oldukça faydaları olan afrodizyaklardır. Afrodizyak etkili yiyeceklerin devamı şöyledir:

•             Maka Turpu: Ana vatanı Peru olan Maka turpu ülkemizde çok fazla bilinmemektedir. Dünyada birçok ülkede güçlü bir afrodizyak olarak anılmaktadır. Cinsel performans ve dayanıklılık konusunda oldukça yararlıdır.

•             Yulaf Ezmesi: L- arginin isimli maddeyi içermesinden dolayı fiziksel sebeplerden dolayı oluşan iktidarsızlık sorununa iyi gelir. Kadınlar için de klitorisin kan toplanmasını hızlandırır.

•             İstiridye: Uzun yıllardan beri afrodizyak denilince akıla istiridye gelmektedir. İçeriğinde dopamin sayesinde kadınlarda ve erkeklerde cinsel isteğin artmasında rol oynar.

•             Şeftali: C vitamini deposu olan bu meyve kadınlarda cinsel isteğin artırmasında rol oynamaktadır.

•             Çam Fıstığı: İçeriğindeki arginin maddesi vücudumuzdaki nitrik oksit seviyesini yukarı çıkarır. Viagrada yoğun olarak bulunmaktadır.

•             Kabak Çekirdeği: İçeriğinde zenkin çinko maddesi sebebiyle vücuttaki spermin oluşmasında faydalı olur. Birçok faydalı maddeyi de içeriğinde bulunduran kabak çekirdeği vücuda oldukça sağlıklı gelir.

•             Safran: Eski çağlardan beri en popüler afrodizyaklar arasında gösterilen safran, hem vücut sağlığı hem de cinsel yaşam için oldukça faydalıdır.

•             Karpuz: İçerdiği besinler sayesinde kan dolaşımına iyi gelir ve cinsel yaşamda da olumlu etkileri gözlemlenmiştir.

•             Kakule: Erkek cinselliği konusunda oldukça faydaları olduğu düşünülen kakule, içerdiği sineola maddesi sebebiyle penise giden kan akışını artırır.

Yukarıda cinsel yaşama can veren 20 süper afrodizyak örneği gösterdik. Bu afrodizyakları düzenli bir şekilde tükettiğiniz zaman hem vücut sağlığınız hem de cinsel yaşamdaki performansınızda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yine de psikoterapist Keçe’nin de dediği gibi birçok işlem beyinde başlıyor ve beyinde bitiyor. Bu yüzden psikolojik olarak rahat ve güçlü hissetmeniz cinsel performansınız için de oldukça önemlidir.

Ruhsal sağlığınızı olumlu anlamda geliştirerek  ve sağlıklı afrodizyaklar da tüketerek muhteşem bir hayata ve cinsel yaşama sahip olabilirsiniz. Yukarıda listelenen tüm ürünler çeşitli araştırmaların sonucunda elde edilen verilerden alınmıştır. Bu yüzden gönül rahatlığı ile bu besinleri tüketiminizde tercih edebilirsiniz.

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun ?