Anne, Bebek ve Kadın Forumu - Pembe.net

Hoşgeldin, sen de hemen aramıza katıl. Türkiye'nin en büyük kadın forumunda aradığın herşey var. Meraklı anneler, öğrenen kadınlar, sağlıklı ve eğitimli bayanlar, hayvanseverler, lezzetli parmaklar, gelinler ve görümceler burada! Konu aç, mesaj yaz, üyeler ile sohbet et ve profilini düzenle. Forumumuza üye olmak tamamen ücretsiz!

Sivilce Kurutucu İlaçları Kullananların Bilmesi Gerekenler

Admin

Burcu Önder
Yönetici
Katılım
21 Haz 2020
Mesajlar
147
Beğeniler
0
Puanları
185
Konum
Çanakkale
Web sitesi
www.pembe.net
Dermotoloji uzmanlarının sivilceleri kurutmak ve akneleri tedavi etmek için verdiği bir çok ilaç vardır. Bunların başında acnegen, roaccutane, aknetrent, zoretanin gelmektedir. Bu ilaçlar en çok bilinen ve kullanılan ilaçlardır. Acnegen, Roaccutane, Aknetrent, Zoretanin Sık Sorulan Sorular Sivilcelerim ne zaman azalacak , kaybolacak ?

Dermotoloji uzmanlarının sivilceleri kurutmak ve akneleri tedavi etmek için verdiği bir çok ilaç vardır. Bunların başında acnegen, roaccutane, aknetrent, zoretanin gelmektedir. Bu ilaçlar en çok bilinen ve kullanılan ilaçlardır.

Acnegen, Roaccutane, Aknetrent, Zoretanin Sık Sorulan Sorular

Sivilcelerim ne zaman azalacak , kaybolacak ?
Kesin bir tarih belirtmek doğru olmaz fakat iyileşme genellikle 2. aydan itibaren başlıyor ve 5. – 6. aylarda kaybolmalar gerçekleşebiliyor.

1. Ay sivilcelerim geçmişti fakat tekrar çıkmaya başladılar. Normal mi ? / Sivilce üretimi ne zaman duracak ?
Tedavi sürecinde sivilce çıkması normaldir.Genellikle iyileşme 3. ayda başlayıp,5. ve 6. aylarda da tamamen sivilce üretimi durup sivilceler kayboluyor. (1. 2. 3. aylar genelde kusma dönemidir, deri altındaki aknelerin dışarı çıkması durumu)
Peki bu kusma dönemi herkeste olur mu bünyeden bünyeye değişiyor, kiminde oluyor kiminde olmuyor.
Tedavi sonrasında kızarıklık kalması söz konusu olabilir, zamanla azalıyor eğer azalmaz ise kimyasal peeling ya da co2 lazer yaptırabilirsiniz.(Tavsiyem zamana bırakmanız geçmez ise bu yöntemleri kullanmanız)

sivilce-kurutucu-ilaçlar-yardım.jpg


İlacı ne kadar kullanmam gerek ? / Kaç mg kullanmam gerek ?
Normal tedavi süresi 1 kür yani 6 ay olarak belirtilmiş.Fakat tam iyileşme sağlanamazsa 2. küre başlanabiliyor ve 2. kür önerilmiyor.Mg cinsinden belirtmek gerekirse
120 MG x(çarpı)KİLONUZ = Çıkan sonuç kullanmanız gereken dozu verir bu şekilde hesaplayabilirsiniz.


İlacı düzensiz kullanıyorum sorun olur mu ?
İlacın kullanılması gereken zaman aralığı kesin olarak belirtilmiyor.Fakat en az 5-6 saat arayla alınması önerilir. Yine de doktorunuza danışınız.

Kimyasal peeling ne zaman yaptırabilirim ?
Kimyasal peeling için önerilen süre tedaviden 6 ay sonra yapılması.Çünkü tedavi sırasında cilt oldukça hassaslaşıyor.Bu arada kimyasal peeling yapılırsa cildiniz daha kötü olabilir.

İzler için krem vb. şeyler önerir misiniz / kullanıyor musunuz ?
Tedavi sırasında cilt hassas olduğu için bu tür krem vb. şeyler kullanmak sakıncalı.Fakat gene de doktorunuza danışınız.

Tedaviden sonra sivilceler tekrarlıyor mu ?
Genellikle tekrarlamıyor, çıksa da iltihaplı akneler olmuyor tek tük. Çok nadir de olsa tekrarlayan arkadaşlar da var. Genelde bu arkadaşlar dozu tamamlamayan kişiler.

Kolesterol ve trigliserit değerlerim yüksek çıktı nasıl düşürebilirim ?
1-Bol bol su içip elma yiyerek,
2-Düzenli egzersiz yaparak
3-Yağlı yiyeceklerden, kuru yemişlerden, kızartmalardan vs. uzak durarak.

Sivilcelerim geçti ilacı bıraksam olur mu ?
İlacı sivilceler geçti diyerek bırakırsanız tekrarlar.Doktorun verdiği dozu bitirmelisiniz.
 
Üst