İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Faydalı Bilgiler

Kanserle Savaşan Bitki Mucizevi Bitkiye Nasıl Ulaşırım? Faydaları Nelerdir?

Kanserle Savaşan Bitki Mucizevi Bitkiye Nasıl Ulaşırım? Faydaları Nelerdir?
+ - 0

Çağımızın hastalığı kanserdir. Teknoloji gelişmeler, sağlıksız ve genetiği ile oynanmış besinler yemek, çevre kirliliği, doğa ve güneşten yeterince yararlanamamak, stresli iş temposu biraz da genetik faktörler derken kanser hastalığı dünya nüfusunun içine bir ateş gibi düştü. Bilim adamları birçok araştırma sonucunda kanser ile mücadele konusunda büyük adımlar attılar. Bunlardan biri de kemoterapi tedavisidir. Bunun dışında moral, motivasyon ve bazı ilaçların kullanımı gereklidir. Bir bitki var ki dünyada kemoterapiden daha etkili olduğu söylenmektedir. Kanserle savaşan bitkibirçoğumuzun adını duyduğu ve her yerde bulabileceğiniz karahindiba bitkisidir.

Karahindiba bitki kökleri zengin vitamin ve minerallere sahip bir bitkidir. Eski zamanda değeri çok bilinmiştir. Hastalıklara şifa niyetine toplanıp ilacı yapılmıştır. İlkel şartlarda şurup olarak kullanılmıştır. Kanserle başa çıkabilecek kadar güçlü olduğu ise son yıllarda ortaya çıkmıştır. Araştırmalara göre karahindiba bitkileri kanserli hücreleri 48 saat içerisinde çözüyor. Sağlıklı hücrelerin de hastalık kapmasını engelliyor. Hücrelere hastalık bulaşmasına engel oluyor. Karahindiba kökükansertedavisinde bir numaralı bitkidir. Öyle ki bilim adamlarına göre kemoterapiden bile etkilidir. Üstelik bitkisel bir çözüm olduğu için vücuda herhangi bir zarar vermez ve vücudu deforme etmez.

Mucizevi Bitkiye Nasıl Ulaşırım?

Söylemesi tuhaf ama asrın hastalığının çaresi olan bitkinin önünden gün içinde defalarca geçiyor olabiliriz. Tıbbın çaresiz kaldığı bir dönemde, farkında olmadan ilacımızın üzerine basıp geçmiş olabiliriz. Çünkü karahindiba bitkisimevsimigeldiğindehemenhemen her yerde kendini gösterir. Trafik olan alanlarda, yol ağızlarında, bahçelerde, parklarda, okulun hastanenin toprak alan bölümlerinde bile görürüz. Hatta çocuklar üfleyerek yapraklarını uçurmaya çalışır. Siz yine çevre kirliliğine, fabrika dumanlarına, araba egzozuna maruz kalmamış yamaçlardan toplayın. Çok büyük miktarlarda yetişmektedir. Köklerinin çayını kaynatmak yeterli olacaktır. Ayrıca, karahindiba bitkisi kemoterapinin aksine sadece kanserli olan hücreleri öldürür. Yan etkisi yoktur. Bir noktayı onarayım derken vücudun diğer bölümlerine zarar vermez.

Diğer Faydaları Nelerdir?

Bu mucizevi karahindiba kökleri başka birçok hastalığa da iyi gelmektedir. Bunlar:

 • Karaciğeri temizlemek. Karaciğer lezyonlarını gidermek.
 • Öd salgılanmasını sağlamak
 • Kolestrolü düşürmek
 • Alerjik durumlara iyi gelmek. Tüy şeklindeki çiçekleri alerji ve hapşırık yaparken ne tuhaftır ki kökleri alerjiye çok iyi gelmektedir.

Yapısında bulunanlar:

 • B6 vitamini
 • Tiamin
 • C vitamini
 • Demir
 • Kalsiyum
 • Potasyum
 • Folik asit
 • Magnezyum gibi belli başlı çok önemli vitamin ve mineral vardır.

Kimya ve biyokimya bölümünün ortak çalışması ile ortaya çıktı. Karahindiba bitki çayı birçok mineral ve vitamin açısından zengin olmanın yanı sıra vücutta sadece kanserli olan hücreye karşı savaş açıyor. Sağlıklı hücreleri asla deforme etmiyor, zarar vermiyor. Kanserli olan hücreyi de bulup öldürüyor. Kanserli olan hücreleri karahindiba çayı sayesinde öldürebiliriz. 48 saat icin de vücutta çözülme başlıyor. Bu tedavi uygulanacak ise istikrar çok önemlidir. Tam bir tedavi uygulamalısınız. Gerekli olan gün sayısı kadar karahindiba çayını tüketiniz. Tedaviyi yarım bırakmamak gereklidir.

Tedavinin son aşamasında olan bir hasta doktorlar tarafından evine gönderilmiştir. Kendisi için yapılacak bir şey kalmadığını ve ailesiyle birlikte kalan ömrünü geçirmesini söylemiştir. Bu hasta tıbbi olarak ve ilaç bazında yapılacak hiçbir şeyin kalmasını duymuştur ve biliyordur. John di Carlo adında olan bu hasta son çare olarak karahindiba çayı içmeyidenemiştir. 4 ay sonra Carlo hastalığında gerileme olduğunu fark eder. Artık sağlı biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişmeler sonucu bilim dünyası bu bitkinin kıymetini daha çok bilecektir.

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun ?