1. Ana Sayfa
  2. Faydalı Bilgiler

Yeni Moda Bıyık Ekimi

Yeni Moda Bıyık Ekimi
+ - 0


Estetik duran bir yüze kadınlar kadar erkekler de dikkat etmektedir. Bıyık bazı erkeklere çok yakışır yeni moda bıyık ekimi bıyıkları çıkmayan ya da asimetrik olan erkekler için bir çözüm olur. Erkek gücü, otoritesinin simgesi olan bıyık bazı erkeklerce fazlası ile tercih edilir. Çıkmadığı zaman ise psikolojik olarak rahatsızlık verecektir. Erkekler yeni moda bıyık ekimi ile bu problemlerden kurtulmak imkânı olacaktır.


Son yıllarda yaygınlaşan bıyık modası ülkemizde de fazlası ile tercih edilir. Bıyıklı hallerini kendilerine daha çok yakıştıran erkekler yeni moda bıyık ekimi ile sağlık merkezlerine başvuru yapar. Erkeklerde karizmatik bir hava katan bıyık modası yine revaçtadır.


Yeni Moda Bıyık Ekimi ve Seyrek Bıyıklar


Erkekler bıyık bırakmak istediklerinde seyrek olduğundan şikâyet edebilir. Yeni moda bıyık ekimi ve seyrek bıyıklar bıyık bırakılan bölgede olan cilt rahatsızlıklarını da giderecektir. Bıyık ekimi yapılır iken bölge lokal olarak uyuşturulur. Operasyon esnasında kişi rahatsız olmaz ve işlem bitince günlük yaşantısına dönebilir. Erkeklerde bıyık bölgesi içerisinde donör alınacak bölge belirleniyor, böylelikle daha doğal bir görünüm elde edilmiş oluyor. İsteyenlere yeni moda bıyık ekimi ve seyrek bıyıklar için ekim yapıldıktan sonra operasyon yapılan bölge 4 ya da 5 gün yıkanmamalıdır.


Yeni Moda Bıyık Ekimi ve Kullanım Süresi


Bıyık ekimi bittikten sonra bir süre dökülme olması normaldir. Erkeklerde yeni moda bıyık ekimi ve kullanım süresi ile ilgili olarak yaklaşık bir buçuk ay sonra sonuç alınabilir. Dört ya da 6 ay sonrasında kıl kökleri tutunmaya başlayacaktır. Bazı erkeklerde bıyık seyrektir ama bıyık bırakma isteği bu operasyonlar ile gerçeğe dönüşür.


Saç ekimlerinde olduğu gibi bıyık ekimlerinde de dökülme olur ise bu gözle görülmez, yeni moda bıyık ekimi ve kullanım süresi düşünüldüğünde ekilen bıyık bir ömür boyu kullanılır. Bıyık ekimi yapıldıktan sonra bölgede bir seyreklik görülüyor ise tekrar ekim yapılabilir. Operasyonlara bakıldığında genel anlamda bu tür risklerle karşılaşılmadığı görülür.


Yeni Moda Bıyık Ekimi Ne Zaman Yapılır?


Seyrek ya da düzensiz çıkan bıyıklar için yeni moda bıyık ekimi ne zaman yapılır sorusunun cevabı her mevsimde yapılabileceğidir. Operasyon tek seans içerisinde tamamlanır. Güzel bir sonuç alınabilmesi için bıyık ekimi yapılan bölge için alınan donörlerin uygun bölgeden seçilmesi gerekir.


Donör alınacak bölge boyun bölgesi ya da iki kulak arası olabilir. Erkeklerin bıyık bırakmak ekim yoluna gitmesi ile yeni moda bıyık ekimi ne zaman yapılır sorusu her zaman yapılabileceğidir. Operasyon sonrası herhangi bir iz kalmamaktadır. Yüze yapılan bir operasyon risklidir ve işinin ehli kişilerce yapılmalıdır. En belirgin bölge yüz bölgesidir ve herhangi başarısız bir ekim hastanın psikolojisini bozacaktır. Bu sebeple ekim işlemi uzman hekimlerce yapılmalıdır.

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun ?