İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Faydalı Bilgiler

Fransız Kadınların Zayıflık Sırları

Fransız Kadınların Zayıflık Sırları
+ - 0

Fransa`da hiç kuskusuz ki bir çoğumuzun aklına gelen ilk şey modanın başkenti Paris`tir. Bu büyülü şehrin sokaklarında arz-ı endam eden ince belli naif yüz hatlarına sahip Fransız kadınlarıdır. Öyle ki ”Fransız Zarafeti” tabirini dünya literatürüne yazdırmışlardır. Bunun sırrı ise, Fransız kadınlarının iş hayatından özel hayatlarına hatta beslenme tarzlarına kadar bu zarafeti yansıtmalarıdır. Bu kadınların birçoğu zayıf  ve narin vücut hatlarına sahiptir. İnce ve zayıf bir vücuda sahip olmalarının sebebi uyguladıkları sıkı diyet programları değil sağlıklı beslenme ve hayat tarzlarıdır.

Fransız Kadınları Yediklerine Dikkat Ederler

Fransa mutfak kültürü olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Peki, Fransız şarabı, peyniri, ördek ciğeri gibi oldukça kalorili yiyecekleri rahatlıkla tüketen Fransız kadınlarının zayıf kalmalarının sırrı nedir? En önemli sırlarından biri az ve sık yemeleri ve ara öğünlerle bunu desteklemeleridir. Bir oturuşta bir porsiyon biftek yemek yerine bunu öğünlere hatta günlere bölerek tüketirler. Böylelikle hem daha az miktarda kalori almış, hem de aç kalmamış olurlar. Yani sıkı diyetler yapmak yerine sağlıklı beslenerek formda kalırlar. 

Fransız Kadınları Meyve Tüketimine Önem Verirler

Meyve özellikle vücudun şeker ihtiyacının karşılanması bakımından büyük öneme sahiptir. Yapay tatlandırıcılar yerine şeker ihtiyacımızı iyi şeker olarak adlandırdığımız meyve şekerinden karşılamak metabolizmamızı rahatlatıp hızlandırdığı gibi formda kalmamızı da sağlar. Fransız kadınları için meyve tüketimi oldukça önemlidir. Genellikle ara öğünlerinde meyveyi tercih ederler. Akşam saatlerinde ise meyve tüketmekten kaçınırlar. Akşam, özelliklede uyku saatine yakın bir zamanda tükettiğimiz meyvenin, metabolizmamızın yavaşlamasıyla eş orantılı olarak vücuttan atılımının zor olacağını bildiklerinden akşam geç vakitlerde meyve tüketmemeye dikkat ederler. 

Fransız Kadınları Bol Su Tüketirler

Su, metabolizmamızı hızlandırır ve organların işlerliği için hayati bir öneme sahiptir. Cildimiz için gerekli olan nemi sağladığı gibi  bağırsak sistemimizin sağlıklı çalışmasına da katkı sağlar.  Ayrıca metabolizmamızı hızlandırması sebebiyle yağ yakımını destekler ve kilo vermemize doğrudan yardımcı olur. Sağlık ve beslenme konusunda oldukça bilgili olan Fransız kadınlar su tüketimlerine özellikle dikkat ederler. İş yerinde sporda yanlarında mutlaka su şişelerini görmek mümkündür. Ayrıca, yemeklerden önce tüketilen bir bardak su bizi tok tutarak daha az yemek yememize sebep  olduğu için daha az kalori almamıza yardımcı olur. 

Fransız Kadınların Oldukça Aktiftir

Aktif bir hayat hem ruh hem de benden sağlığımız için oldukça önemlidir. Fransız kadınlar hayatın içinde oldukça aktiftirler. Aktif olmak onlar için bir yaşam tarzıdır. Fakat hiçbir Fransız kadını kendini spor salonlarına kapatıp saatlerce spor yapmaz. Sınırlarını aşmak için kendilerini zorlamazlar. Onları spor salonlarında görmemiz oldukça zordur. Fransız kadınlarının formda kalmasının sırrı her yere yürüyerek gitmeleridir. Her sabah sokaklarda, parklarda koşan birçok kadın görebiliriz. Ayrıca bu kadınlar, dans, yüzme, tenis yürüyüş gibi birçok spor faaliyeti ve sosyal aktiviteyle ilgilenirler. Böylelikle formlarını ve inceliklerini korurlar

Fransız Kadınlar İçin Yemek Bir Ritüeldir

Günümüzde yoğun iş hayatının getirileri ve hazır gıdaya ulaşılabilirliğin kolaylığı sebebiyle ayaküstünde atıştırmak, çalışırken masa başında yemek yemek oldukça normalleştirilmiştir. Fransız kadınlarının yemek adabı zarafet ve özene dayanır. Onlar için yemek yemek çok özel bir ritüeldir. Hayatlarındaki zarafetlerini yemek kültürlerine de yansıtmışlardır. Yemeğe, masa adabına büyük saygı duyarlar. Yemeklerini genelde restoranlarda, şarap eşliğinde, küçük porsiyonlarda tüketirler. Yemek onlar için sadece karınlarını doyurmak değildir. Arkadaşlarıyla buluştuğu sohbet ettiği sosyalleştiği bir organizasyondur.

Fransız kadınları zarafetlerini ve özenlerini evde hazırladıkları yemeklere, kurdukları sofralarda yansıtırlar. Alışverişlerinden yemeğe, hazırladıkları sofraya kadar özenlidirler. Porsiyonları az ve sağlıklı besinlerden oluşur. Açgözlü bir tutumdan uzak ve yemeklerini yavaş yavaş tüketirler. Bu da formlarını korumalarında büyük bir öneme sahiptir.

Fransız Kadınları Kaliteyi ve Özeni Sever

Fransız kadınları hayatlarının her alanında kaliteden taviz vermezler. Onlar için kalite fiyattan daha önemlidir. Ucuz bir tavuk yerine güzel ve özenle hazırlanmış bir balığı tercih ederler. Yaşları ne olursa olsun ya da hayat tarzı ne olursa olsun onlar için kalite birinci önceliktir. Salaş bir restoranda bir şeyler atıştırmak ya da sokak lezzetlerini tercih etmek yerine evlerinde güzel ve şık sofralar hazırlamayı tercih ederler. Bu hazırlığı ve yaptıkları zarif seçimleri, kaliteli tercihleri hayatlarının her alanında gördüğümüz bu kadınlar için yemek sadece bir yemek değil zarafetin bir yansımasıdır.

Fransız Kadınlar Hazır Gıdalardan Uzak Dururlar

Günümüzde hazır gıdalardan uzak durmak neredeyse imkânsızdır. Fransız kadınları olabildiğince hazır gıda kullanmamayı tercih ederler. Hazır bir dilim pasta yerine ev yapımı bir dilim kek onlar için daha çekicidir. Bol yağlı, bol baharatlı gıdalardan olabildiğince uzak durmaya özen gösterirler. Bol yağda kızartılmış bir balık yerine ızgara da özenle hazırlanmış bir somonu tercih ederler. Çok tatlı ya da çok tuzlu yiyecekler tüketmezler. Her şeyin fazlasının zarar olduğunun farkındadırlar. Bu sebeple ki meyveli tatlılar, ızgara etler onların tercihlerini oluşturur. Cipsler, gazlı içecekler asla onların tercih etmeyecekleri gıda ürünlerindendir. Hazır gıdalar kullanmak durumunda kaldıklarında bile bunu olabildiğince düşük porsiyonda tutarlar.

Fransız Kadınlar Tartı Kullanmazlar

Fransız kadınları hepimiz gibi arada küçük kaçamaklar yapabilir, bazen de aşırıya kaçabilirler. Fakat bu yüzden kendilerini ağır diyetler ve antrenmanlarla cezalandırmazlar. Bunun yerine, dengeli ve sağlıklı beslenmeye özen gösterirler. Bu noktada referans aldıkları şey tartıda gördükleri rakamlardan ziyade kıyafetlerinin içine girip giremedikleridir. Vücudumuzun kas miktarındaki değişimin, tartıda bizi yanılgıya sürükleyebileceğinin farkındadırlar. Fransız kadınlar sık sık tartılıp psikolojik olarak kaygı düzeylerini arttırmak yerine bedenlerine odaklanırlar. Tartıda ki küçük değişimlere takılmaz bunun olağan olduğunu bilirler.

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun ?